Üst Kattan Su Akıyor

Yaşam alanlarının en çok kullanılan ve hijyenle ilgili olduğu için en önemli bölümlerinden olan banyolar, suyun yoğun olarak kullanıldığı bölümler olarak tesisat sorunlarının da en sık yaşandığı yerlerdir. Banyo lavabosu, küvet ve tuvalet tıkanıklığı gibi problemlere ek olarak su kaçakları da banyolarda karşılaştığımız yaygın problemlerdendir. Üstelik bu sorunlar her zaman dairenizin su tesisatındaki sorunlar sebebiyle kaynaklanmaz. “Üst kattan su akıyor” şikayetiyle bize ulaşan pek çok müşterimiz bulunurken yaptığımız incelemeler sonucunda bazen sorunun bir üst kattaki dairenin tesisatından da kaynaklanmadığını tespit etmekteyiz.

Kaçağın Dakikalar İçinde Tespitirobotla-su-kacagi-bulma

Kırmadan su kaçağı tespiti için özel ekipmanlar kullanan Tam Tesisat ekipleri, bu yeni teknolojileri kullanan sistemler ile herhangi bir yeri kırmadan yapıdaki tüm su tesisatını dışardan inceleyebilir ve bu sayede kısa sürede, zahmete girmeye gerek olmadan sızıntıyı noktasal olarak tespit edebilir. Kullandığımız bu teknolojiyle bize, “komşunun banyosundan su akıyor” şikayetiyle başvuran müşterilerimizin sorununu kısa sürede çözmekteyiz. Ne var ki, kırmadan su kaçağı bulma işleminde ekiplerimiz bazen sızıntının birkaç kat yukardan kaynaklandığını bulabilmektedir. Zemin katta oturan müşterimiz sızıntının bir üst katındaki komşusunun tesisatından kaynaklı olduğunu düşünürken ekiplerimizin yaptığı inceleme neticesinde aslında problemin, apartmanın beşinci katındaki su borularından kaynaklı olduğu fark edilir.

Kaçak Problemine Kesin Çözüm

Klasik yöntemle su kaçağı tamiri yapmaya çalışan ustalar, yukarda bahsi geçen durumlarda ilk olarak müşterisinin düşündüğü gibi bir üst katın banyosunu kırıp döker. Bu dairenin banyo tesisatının problemsiz olduğu anlaşıldıktan sonra bir üst kata çıkarak kırıp dökme işlemine devam edilir. Ta ki beşinci kata ulaşıncaya kadar pek çok dairenin banyo zeminini ve duvarlarını boşu boşuna kıran tesisatçı, nihayet sorunun kaynağını bulur ancak aradaki daireler çoktan köstebek yuvası haline gelmiştir. Suyun bu denli uzun bir yol izleyerek ve aradaki katlarda küflenme ya da damlama gibi sorunlara yol açmadan yalnızca zemin kattın banyo tavanından akması, su moleküllerinin betondan daha küçük boyutlu olmasından kaynaklanır. Beton zemin ve duvarların içinden geçerek, yerçekiminin etkisiyle aşağı süzülen su hiç umulmadık yerlerde damlatma ve terleme gibi sorunlar görülmesini sağlayabilir.

7/24 Tesisatçı Servisi

Tam Tesisat olarak modern teknolojiyi ayağınıza kadar getirerek, eski usul tamirat yapıldığında günlerce sürebilen ve yüklü harcama yapmanıza yol açan bu tür durumlarda bile bir saati bulmadan sızıntısının yerini bulmaktayız. Zamandan olduğu kadar bütçenizden de çok ciddi oranda tasarruf etmenizi sağlayan kırmadan su kaçağı bulma ve ekonomik tamir hizmetlerimizden, İstanbul genelinde sadece bir telefonla yararlanabilirsiniz.

Pin It
0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir