Su Kaçağına Neden Olabilecek Faktörler

Su Tesisatı sorunları ile ilgili hemen her konuda imkan sağlayan teknik ekibimiz yeterli sayıda uzman ekibi ile bütün İstanbul da hizmet vermektedir. Tesisat işlerin de tecrübe ve bilginin önde geldiği kaba kuvvet ve bilinçsizce yapılabilen bir eylemin yapıtlara daha büyük sorunlar açıcağı uzmanlar tarafından anlatılmaktadır. En çokda sıva altında meydana gelen su kaçağının nereden olduğu konusu ise bütün tesisatçıların korkulu rüyasıdır. Ev yada işyerlerine su kaçağının yerini bulmaya gelen sıradan su tesisat ustaları yapıtlarınızı kırarak sizlere tadilat ve tamirat masrafları ile bir çok hasar vererek evinizde çok büyük hasarlar oluşumuna sebep olmaktadır.

Peki profesyonel tesisatçılar nasıl bir yol izlemekte ?

Uzman ve su kaçakları tespitinde tecrübe sahibi firmalar kameralı cihaz ve basınçlı pompa yöntemleri ile su kaçağının yerini noktasal olarak bulabilmektedirler. Su kaçağının yerini tek fayansta bulabilen firmamız bütün imkan ve son teknolojik cihazlar ile çağımıza uygun modern olarak hizmet verebilmektedir. Su tesisatındaki periyodik bakımların da bakımını üstlenen firmamız sizlere bir telefon kadar yakındadır.Noktasal su kaçağı bulma işlemleri için kırıp dökmeden termal kamera ve akustik dinleme cihazlarımız ile hizmet vermeyi ve kalite potansiyelimizi arttırarak müşterilerin memnuniyetini elde etmek için eğitim destekli projeler üzerinde devamlı çalışmaktayız. Gün gün proje mühendislerimiz müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için sürekli olarak çalışmaktadır.

Su Kaçağı tespiti için önceden boruların geçtiği yeri bilmek gerekmektedir. Borular sıva altında olduğundan dolayı bu süreçte termal kameranın yardımı ile tesisat borularının nereden geçtiğini görebilmekteyiz. Böylelikle su kaçağının tespiti için ilk adımı atmış olmaktayız.

Su Kaçağına Neden Olabilecek faktörler nelerdir ?

Yüksek basınç: İskiden ve ana şebekelerden ev ve işyerlerimize kadar dağıtılan su yüksek basınçlar ile bizlere ulaşmaktadır. Bunun nedeni basınç iskiden düşük verilirse su bu durumda uzak noktalara ulaşamaz. Yüksek basınçile verilerek dağıtılan su yapıtlarda boruların eklem yerlerindeki en zayıf noktadan su kaçağına neden olmaktadır.

Usta hataları: Bilinçsizce tesisat çekimlerinde oluşabilen su kaçakları tesisat çekilirken eklem yerlerindeki boruların fazla kaynatılmasından dlayı fazla erimesi ile oluşmaktadır. Bu durum zamanla su sızıntısına neden olmaktadır.

Pin It
0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir