Petek Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Kombi ve kalorifer sistemlerinizden yüksek verimlilikle, cebinizi yakan faturalar ödemeden faydalanmanızı sağlayan petek temizliğinin mutlaka bu iş için üretilen özel ekipmanlar kullanan profesyoneller tarafından yapılması gerekir. Kullanılan yakıtın yüksek verimlilikle ısı enerjisi olarak mekana iletilmesi için peteklerin mutlaka düzenli olarak bakım görmeli yani iç aksamının temizlenmelidir. Petek temizliğinizi özel makinalar ve kimyasallar kullanarak yapan firmamız, tesisattan sökmeye gerek olmadan kombi ve kaloriferden bağlanan yıkama sistemiyle peteklerinizi pratik bir şekilde temizlemektedir. Etraf kirlenmeden bir saat civarında bir süre zarfında tamamlanan petek temizleme işleminden sonra peteklerinizdeki ısınma sorunlarından kalıcı olarak kurtulur, kış boyunca daha ekonomik ısınmanın keyfini sürersiniz.

Petek temizliğinin profesyoneller tarafından yapılmaması ve özellikle bu iş için üretilen özel kimyasalların kullanılmaması durumunda petekleriniz etkin bir şekilde temizlenmeyeceği gibi, acemice müdahaleler sebebiyle kombi ve kalorifer sisteminiz dahi zarar görebilir. Peteklerin su geçişlerinde biriken kireç tortusu ve çamurun tesisat aracılığıyla ısıtma sistemine ulaşması arızalara yol açabilmekte ve bu arızaların tamiri için yüksek meblağlar harcanması gerekebilmektedir. Firmamız Nano Clean isimli özel bir kimyasal ilaç karışımı kullanarak petek içlerindeki tıkanıklığa sebep olan pislik ve kirecin çözünmesini sağlamakta, bu kimyasal tesisatın metal aksamına ve ısıtma sistemine zarar vermemektedir.

Nano Clean uygulamasından sonra petek içlerinde biriken kireç tortusu ve pisliğin tamamen çözünmesi sağlanır ve ardından yıkama makinaları ile çözünen bu pislik tesisattan tahliye edilir. Petek temizliğinin etkin bir şekilde yapılması için kullanılacak yıkama makinalarının da petek temizleme işi için özel olarak üretilmiş olması gerekir. Farklı amaçlar doğrultusunda üretilen makinalarla göstermelik petek temizleme işleri yapılması durumunda peteklerin içi tamamen temizlenmesi de mümkün olmamaktadır. Ekiplerimiz çift yönlü yıkama yapan, bu sayede petek içindeki tüm pisliğin tahliye edilmesini sağlayan yeni model yıkama makinaları kullanmaktadır.

Petek temizliği işlemi ortalama olarak 1 saat kadar sürmekte ve temizlik işleminden sonra bir sonraki kışa dek peteklerinizde hiçbir ısınma sorunu oluşmamaktadır. Düzenli olarak temizlenen peteklerin daha ekonomik ve konforlu ısınma imkanı sunacağını unutmayın.

Pin It
0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir