Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Yanlış kullanım ve nadir olarak da tesisatla ilgili problemler sebebiyle tıkanan lavabolar kısa sürede taşar. Giderdeki pisliklerin lavabo yüzeyine çıkması mikropların hızla yayılmasına ve insan sağlığını tehdit eden bir problem oluşmasına yol açar. Marketlerde satılan kimyasal maddelerin kullanılması veya daha da kötüsü olur olmadık cisimlerin gidere sokulmasıysa soruna çözüm sunmadığı gibi, sadece problemin daha da büyümesini sağlar. Ayrıca bazı lavabo tıkanıklıklarında problem, gider girişinin metrelerce ilerisinde olduğu için kullanılan yöntemler işe yaramaz. Firmamız sektörün en kaliteli ekipmanlarını kullanarak 30 metreden daha derindeki lavabo tıkanıklıklarına bile “içerden” müdahale edebilmekte, hiçbir yerin kırılmasına gerek olmadan soruna dakikalar içinde çözüm sunabilmektedir.

Lavabo Tıkanıklığı Sorununa Pratik Çözüm lavabo-tikanikligi-acma

Lavabolar çoğunlukla kullanılan atık yağların gidere dökülmesinden, çiğ veya pişmiş yiyeceklerin lavaboya atılmasından tıkanır. Kullanıldıktan sonra sıcak olduğundan sıvı haldeki atık yağlar, lavaboya döküldükten hemen sonra hızlı bir biçimde soğumaya ve katılaşmaya başlar. Bu katılaşma sonucunda gider metrelerce derinden dahi tıkanabilmektedir. Basit kimyasal çözücülerin işe yaramadığı bu tip tıkanıklıklarda firmamızın profesyonel ekipleri özel robot cihazlar kullanmaktadır. Lavabo borularının sökülmesine, fayansların kırılmasına gerek olmadan tıkanıklığı içerden açan bu robot cihazlar, dakikalar içinde hiçbir zahmete girmeniz gerekmeden gideri açabilmektedir.

7 Gün 24 Saat Kesintisiz Servis

Tüm lavabo tıkanıklıkları aynı sebepten kaynaklanmadığı için öncelikle giderin nereden ve hangi sebepten ötürü tıkandığının belirlenmesi gerekir. Ekiplerimiz gider içi görüntüleme sistemleri kullanarak lavabo giderinin içini inceler ve en kısa sürede, en etkili şekilde çözüm üretecek yöntemi uygular. Tıkanıklığın giderin neresinde olduğunu bile bilmeden kulaktan dolma bilgiler ışığında müdahale bulunmak, çok daha kapsamlı ve dolayısıyla tamiri daha maliyetli problemler oluşmasına neden olabilir. Bu yüzden lavabonuz tıkandığında boş yere uğraşmak ve en sonunda da yüklü tamir faturalarını ödemek zorunda kalmaktansa garantili tesisat çözümlerimiz için bizimle iletişime geçmenizde yarar var.

 

Pin It
0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir