Kalorifer Petek Temizliği

Kalorifer peteklerinizin kireç ve pislikten arındırılması için düzenli olarak temizlik görmesi, kış boyunca konforlu şekilde ısınmanızı ve ekonomik bir şekilde yararlanmanızı sağlar. Kaloriferinizin yüksek verimlilikle ısı üretmesi ile peteklerinizin üretilen ısıyı mekana aynı verimle iletmesi birbirinden farklı şeylerdir. Kalorifer petek temizliği düzenli olarak yapılması gereken temel kalorifer bakım işlemlerindendir.

Kaloriferinin bakımını yaptıran pek çok insan ekonomik şekilde ısınacağını düşünmesine rağmen kış geldiğinde yüksek ısınma masraflarıyla karşılaşmakta ve bu durumun su geçişleri tıkanan peteklerden kaynaklandığını fark etmemektedir. Su geçişleri şebeke suyundan dolayı kireçle kaplanmakta ve sudaki diğer maddeler de geçişlerde balçıklaşma oluşmasına sebep olmaktadır. Bu durumun oluşmadan önlenmesini sağlayan kalorifer petek temizliği, peteklerin alt ve üstünün aynı şekilde ısınmaması gibi sorunları oluşmadan önler. Kalorifer peteklerin metal aksamlı olmasından ve şebeke suyunun kireçli olmasından ötürü ortaya çıkan bu problem, kaloriferinizin ve komple tüm tesisatın da zarar görmesine sebep olmaktadır. Zira peteklerin su geçişlerinde oluşan bu pislik, zamanla sıcak su akışıyla birlikte pisliğin tesisata ve oradan da kalorifer sistemine ulaşır. Parça değişiminin zaruri olduğu arızalarla ve tamir işleri için çıkarılan yüksek bedelli faturalarla uğraşmamak için kalorifer petek temizliği hizmetimizden senelik periyotlarla yararlanın. Özellikle kışa girmeden kalorifer sisteminizin peteklerini temizletmeniz, kışı yüksek ısınma maliyetlerini düşünmeden rahatça ısınarak geçirmenizi sağlayacaktır.

Özel kimyasallar ve yıkama cihazları kullanarak kalorifer petek temizliği yapan firmamız, kaloriferinizden yapılan girişle “petekler sökülmeden” temizlik işleminin birkaç saatte ve zahmete girmenize gerek kalmadan yapılmasını sağlar. Son derece uygun fiyatlarla sunduğumuz hizmetlerimizden haftanın her günü, İstanbul’un hangi ilçesinde olduğunuz fark etmeden sadece bir telefonla hemen yararlanabilirsiniz.

Pin It
0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir